12 Niedziela Zwykła – rok C

19.06.2022r.

Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Do czwartku po Mszy św. o godz. 1800 procesja Eucharystyczna, zapraszam rodziców oraz dzieci.

W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz wianków, od godz. 1700 Godzina Święta.

We wtorek, św. Alojzego Gonzagi, Z

W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek, Uroczystość  Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

W piątek, Uroczystość, Najświętszego  Serca Pana Jezusa, (odpust w Kamieniu), nie obowiązuje post piątkowy. O godz. 800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

W sobotę, Niepokalanego Serca Maryi Panny. Msza św. rano, odpust w Sokołowie Małopolskim

W przyszłą niedzielę 26 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej pomocy. Uroczystą sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kan. Lucjan Szumierz,  proboszcz z Kolbuszowej z parafii  Wszystkich Świętych. Zapraszam na sumę  poczty Sztandarowe  Straży Pożarnej i  Szkoły Podstawowej. Po sumie procesja  Eucharystyczna, proszę zabrać obrazy, feretrony oraz chorągwie.

Msze św. w tygodniu  o godz. 1800 tylko w sobotę o godz. 730.

W następną niedzielę modlitwę różańcową przed prymarią proszę, by prowadziła róża Pana Edwarda Rembiszaa godzinki róża Pani Antoniny Rębisz.

Składam serdeczne Bóg zapłać:  Za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała.

Tym, którzy zrobili i przyozdobili  pięknie kwiatami ołtarze  na trasie procesji, za kwiaty do świątyni i posprzątanie koło starego placu kościelnego.

Służbie kościelnej, ministrantom, lektorom, dziewczętom, paniom z Koła gospodyń  niosącym figury i obrazy, panom od baldachimu i chorągwi, Panom Strażakom.

Wszystkim, którzy oddali cześć Jezusowi w Eucharystii uczestnicząc w procesji szczególnie rodzicom małych dzieci.

• Grupie 12-ejza ofiarę na utrzymanie porządku w świątyni (300 zł). W tym tygodniu proszę rodziny z 13-ej grupy od Pana Stanisława Barana  nr 228  – do Pana Józefa Kidy  nr 169.
  • Za wszystkie dary żywnościowe do kuchni
  • Panu Piotrowi, Grabarzowi za wykoszenie trawy na cmentarzu
  • Za ofiary złożone  na prace przy świątyni (97  ofiar w kopertach)

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się:

Tomasz Krasoń s. Stanisława i Anny  Zięba  zam. w Łowisku i Sabina Małgorzata Surdyka c. Henryka  i Zofii Gancarz  zam. w Kamieniu  . (Z.2 )

Przyszłych małżonków otoczmy modlitwą, aby założyli szczęśliwą rodzinę, gdyby zachodziły jakieś przeszkody, proszę poinformować urząd parafialny.

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca