Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – rok B

23.05.2021 r.

Dziś obchodzimy  Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Ta Uroczystość dopełnia Tajemnicę Paschalną. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

Msze św. w tygodniu o godz. 1800, po nich nabożeństwo majowe.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 730 i 1800.

Środa, WSP. Św. Filipa Nereusza

Czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i  Wiecznego Kapłana

Sobota, WSP. Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.

Niedziela, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Za dwa tygodnie (3.06) będzie Uroczystość Bożego Ciała i tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o zrobienie ołtarza koło Państwa Madejów nr 121, obok Państwa Kidów nr 79, obok remizy oraz koło Państwa Gągolów nr 174. Można wykorzystać tematyczne banery do poszczególnych ołtarzy o wymiarach (1,5 na 2,3 m, na górze i na dole z rękawem, żeby włożyć tyczkę do montażu). Już gorąco proszę, aby się zorganizować i zrobić jak co roku  piękne ołtarze.

W następną niedzielę modlitwę różańcową przed prymarią proszę, by prowadziła róża Pana Józefa Kidy nr 63,  a godzinki róża Pani Zofii  Łyko.

Składam serdeczne Bóg zapłać:

• Grupie 10-tej za dbanie o czystość w świątyni i ofiarę (270 zł), w tym tygodniu proszę rodziny
    z 11 -ej grupy od Pani Małgorzaty Bąk nr 162 – do Pani Anny Baran   nr 188.
  • Paniom za posadzenie kwiatów przy kościele
  • Za dary żywnościowe do kuchni (szczególnie Pani Jadwidze Cholewa)

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Edward  Bolko s. Tadeusza i Marii zd. Urbanik zam. Górno  i  Justyna Anna Zdeb c. Stanisława
i Elżbiety  zd. Buda  zam. Łowisko (z.1)

****

Mateusz Jan Pelc s. Andrzeja i Doroty zd. Podolak  zam. Myczkowce  i  Justyna Zofia Bąk  c. Bolesława i Bronisławy   zd. Baran  zam. Sanok (z.1)

Przyszłych małżonków otoczmy modlitwą, aby założyli szczęśliwą rodzinę, gdyby zachodziły jakieś przeszkody, proszę poinformować urząd parafialny.

Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości. Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie! Kto raz doznał w sobie uczucia prawdziwej miłości, ten łatwo zrozumie, do czego miłość jest zdolna. Niech błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości braciom.