3  Niedziela Wielkanocna – rok B

18.04.2021 r.

Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Bramą do owczarni i jednocześnie Pasterzem owiec. Wszyscy, którzy przez Niego przechodzą, będą nasyceni. On sam o to zadba. We wspólnocie wierzących wciąż potrzeba nowych, dobrych pasterzy na wzór jedynego Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny i jest równocześnie Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Starajmy się wykorzystać ten czas na szczególną lekturę Pisma świętego.

Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek i sobotę o godz. 730 w pozostałe dni o 1800.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu  wspominamy: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700,
w piątek Uroczystość Świętego Wojciecha – patrona Polski – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W następną niedzielę modlitwę różańcową przed prymarią proszę, by prowadziła róża Pana Józefa Bąk, a godzinki róża Pani Katarzyny Serwatka.

Składam serdeczne Bóg zapłać:

• Grupie 5-tej za dbanie o czystość w świątyni i ofiarę (240 zł), w tym tygodniu proszę rodziny
    z 6 -ej grupy od Pani Marii Miazga nr 80 – do Pani Agaty Puchała nr 98.
  • Za pielęgnowanie kwiatów przed kościołem oraz pomnikiem.
  • Jeszcze raz dziękuję za zrobienie palm. Proszę, by po niedzieli zabrać palmy do domu.
  • Za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na prace przy świątyni (98 kopert)
  • Za dary żywnościowe do kuchni

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Kowalcze, syn Józefa i Janiny z d. Pęcek, zam. Tokarnia  i  Patrycja Maria Kida,
c. Wiesława i Bogusławy z d. Zając zam. W Łowisku (Z. 1)

Przyszłych małżonków otoczmy modlitwą, aby założyli szczęśliwą rodzinę, gdyby zachodziły jakieś przeszkody, proszę poinformować urząd parafialny.

Chrześcijaństwo to nie tylko człowiek dobry, ale  i odważny. Nie można być naprawdę człowiekiem dobrym, nie będąc zarazem odważnym. Przyjmijmy błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam , gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.